Yaz Mevsimi Geldi TARTIŞMALAR Yeniden Başladı BODRUM'mu ? ÇEŞME’mi ? Sizce Hangisi ?

Son Güncelleme : 18 Ekim 2019 13:10
Yaz Mevsimi Geldi TARTIŞMALAR Yeniden Başladı BODRUM'mu ? ÇEŞME’mi ? Sizce Hangisi ?

Değerli Okuyucularımız ve Sevgili Tatilci Dostlarımız merhaba..Her yaz gelmeden yada yaz tatili planları yapılırken yaşanan YAZ GELDİ YİNE "Çeşme mi, yapalım, Bodrum mu?" Tartışmaları Başladı..

Her yıl yenilenen bu  popüler tatil tartışması bu sene de değişmedi sanırım hiç de değişmeyecek.  Çeşme ve Alaçatı,  yada Bodrum’cular diye ikiye ayrılan gurup bu sene de  karar veremedi..

Aslında gerçek şu ki  Bodrum'u sevenler eğlence, konserler, plajlar deyip Çeşme'ye de hani gitmezlik yapmazlar ve  mutlaka birkaç gün  Çeşme'de de  tatil yapanlar..

Çeşme’ye devamlı gelenler ise kısır döngü gibi her sene  Alaçatı'nın bozulduğunu söyleyip durular ve  bu sene de  Alaçatı’dan vazgeçmezler, onlar da Mutlaka Bodrum’a giderler..

BODRUM..

Homeros'un “Ebedi Mavilikler Ülkesi” dediği Bodrum, önceki adıyla Halikarnassos, tarih boyunca paylaşılamayan ve uğrunda hep mücadele edilen bir yer oldu. Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, koyları ve denize inen daracık sokakları, şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile her yıl hem yabancı hem de yerli turistlerin akınına uğruyor

Bodrum, dantel gibi işlenmiş koyları, renkli gece hayatı,  havalı beachleri, pahalı restoranları ve tarihi mekanlarıyla  Her sene olduğu gibi bu sene de öne çıkıyor. Lüks otelleri ve kaliteli hizmet anlayışı ile tatillin keyfini sessiz sakin yaşamak isteyenler bu sene yine Bodrum diyecek belli.

Birbiri ardına açılan Yeni ve Çok şık restoranlar, beach ve meyhaneleri ile alışılagelmiş BODRUM Kalitesi Bu sene de adından sıkça söz ettiriyor. Haberler de çıkan YEME – İÇME ve Beach fiyatları pahalı haberlerine inanmayın. Zaten sezon kısa ve onca insan çalıştırıyorlar ve çok emek sarf ediyorlar normal bir fiyat beklemek abes ile iştigal olur.  Zaten her keseye uygun mekan bulmanız çok kolay. Kaliteli hizmet ve iyi bir tatil yapmak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekiyor.

Bodrum tatili yapacaklar ve Bodrum da Tatil yapacak kişilere önerimiz şu ki Otellere tıkanmayın Gezin, mekanlara gidin, eğlenin huzurla tatil yapın kasmayın HAYATA BİR KERE Geleceksiniz…

ÇEŞME..

Çeşme ise Alaçatı’sı, dünyaca ünlü Ilıca plajı, serin havası, butik eğlence mekanları ve elbette sörf için ideal denizi ile Bodrum’u zorluyor.

Ege denizine kıyısı olan belde, tarihi taş evleri ve rüzgar sörfüne en elverişli plajları ile ünlü. Mozaik döşeli pazarı, daracık sokakları, begonvillerle süslü evleri ve değirmenleriyle adeta İzmir'in arka bahçesi…

 

Alaçatı'da ilk dikkati çeken mimari doku. “Alaçatı taşı” adı verilen ponza taşı görünümlü kesme taşlardan yapılan evler, kışın sıcak yazın da serin tutma özelliğine sahip.

Rengarek begonviller ile süslü meyhanelerin, mekanların tıklım tıklım dolu olduğu  ALAÇATI Her Sezon Tatilcilerin Gözdelerinden olmaya devam ediyor. Bu sezon İstanbul^dan bir çok ünlü işletmeci ve marka Alaçatı^da yeni mekanlar açtı ve İstanbul eğlence hayatını Alaçatı kalitesi ile buluşturuyor. Yan yana ve iç içe olan sokak mekanları her zaman olduğu gibi bu sene de müşterilerine tatilcilere kaliteli ve güzel hizmet vermeye devam ediyor.

Anlayacağınız bu sen de Tatilciler ikiye bölünüyor.. iyisi mi siz tatil planınızı Hem Bodrum Hem de Çeşme Planlayarak Yapın AKLINIZ Kalmasın..

Tüm Mekan ve Marka Sahiplerine Huzurlu Keyifli Bol Bereketli bir Sezon Dilrim…

 

Etiketler: ckaansimsek, sehrineniyileri, eniyiler, bestmekan, bestmekanistanbul, mekan, restaurant, gastro, food, yemek, retoran

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle