THE GALLIARD

19 Ekim 2018 14:48
THE GALLIARD

Adres: Nispetiye Cad. Etiler Apartmanı No: 104/C 34337 Tel: 444 0 233

“The GALLIARD”, 23 Aralık 2013 tarihinde, aile şirketi olan Duman Özel Sağlık Hizmetleri ve Turizm Tesisleri Ltd. Şti. olarak, Etiler, Nispetiye Caddesi üzerinde açılmış bir Batı Akdeniz restoran ve bar konseptidir. 

“The GALLIARD” ismini, Rönesans döneminde Fransa, İspanya ve İtalya’da popüler olmuş bir dans çeşidi olan “Galliard”’dan almaktadır. İsminin doğduğu üç ülkenin yiyecek ve içecek kültürlerinde yer alan ürünleri kendi yorumuyla misafirlerine sunan mekanda,müzik anlamında da haftanın beş günü Salı’dan Cumartesi’ye Cem Nadiran’ın müzik danışmalığı doğrultusunda Power FM Dj’leri eşlik ediyor. Sanatla da içi içe olan “The GALLIARD”, salonunda Kezban Arca Batıbeki’nin birçok metal plakaları keserek şekillendirdiği eserlerine ve fotoğraf çalışmalarına, Kemal Seyhan’ın defalarca fırçasını vurarak kırmızının en güzel tonlarını bir tabloda buluşturduğu eserine, Nermin Er’in kağıttan evleri, camileri, uçan balonları küçük küçük keserek bir dairenin içine sığdırdığı çalışmasına yer veriyor. Batı Akdeniz yiyecek ve içecek kültürünü, müziği ve sanatı bir arada yaşatan “The GALLIARD”, kaliteli yemek yemeyi, kaliteli içmeyi, kaliteli müzik dinlemeyi seven herkesin keyif alabileceği bir mekan. 

“The GALLIARD” ’ın Murat Atabarut’un kaleminden çıkan demi klasik dizaynı, ön taraflarda daha “casual” arka taraflarda ise daha formal olması, mekanın değişik noktalarında farklı yaş kesiminden misafirleri farklı şekillerde rahat ettirebilmeyi hedeflemektedir. Bahçe alanında alçak masa bulundurmayarak, barda da rahatsız olmadan aynen masada otururcasına keyif alınarak yemek yenebileceği fikrini destekleyen “The GALLIARD”, arka ve üst salonlarında ise“fine dining” hizmeti arayan misafirlerinin taleplerini de göz ardı etmiyor.

“The GALLIARD” ’a geldiğinizde kaliteli ve lezzetli bir yemek yiyeceğinizden şüpheniz olmasın. Ben Ahmet Uras, danışmanımız Muhittin Ülkü ve şefimiz Turgut Ay’ın ortak bir şekilde başarılı not vermediği hiçbir ürün “The GALLIARD” ‘ın menüsüne giremiyor. Ama tabi ki tüm güzel ürünlerin arasında mutlaka yemeniz gerekenler var. Biraz kopya vermek gerekirse; dana ilik, bal kabağı cipsleri üstünde kaz ciğeri, kaz (Kars) etli “risotto”, kaz (Kars) yarım ya da bütün, dana yanak, ahtapot “carpaccio”, deniz kabukluları tenceresi, paella, ıstakozlu linguini hemen denenmesi gerekenler arasında.“The GALLIARD” ‘da yiyeceğiniz tüm makarna ve ekmekler el yapımıdır, özellikle şaraplı ekmeğimizi denemeyi unutmayın.

Editör: Dilan Dimil

Etiketler: THE GALLIARD, nişantaşı, mekan, bestmekan, sehrineniyileri

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle