NABU KARAKÖY

Son Güncelleme : 30 Ekim 2020 09:10
NABU KARAKÖY

Yurt dışında konakladığınız otelin girişinde bir bakıyorsunuz Michelin yıldızlı bir restoran var. Otellerin bazen kendi bünyelerinde, bazen de dışarıdan bir işletmeciye vererek, nitelikli restoranlara ev sahipliği yapma olayı bu aralar bize de sıçramış durumda. Karaköy’deki Mürver, Şişhane’deki Duble Meze, Nişantaşı’ndaki Spago bu örneklerden bazıları olarak sayılabilir.

Turistin yoğun olduğu, lokallerin de son dönem sık ziyaret ettiği Karaköy bölgesindeki Nabu da, “Butik Otel-Nitelikli Restoran” ikilisini oldukça iyi harmanlamış. Otelin girişinde bulunan aynı isimli mekanın da Nabu, Şef Matteo Bertuletti yönetiminde keyifli bir İtalyan Gastro Pub’ı olarak hizmet veriyor. Batılı turistin tekrar ülkemize ilgi gösterdiği şu günlerde Nabu Karaköy yerli ve yabancı karışımı keyifli bir kitle yakalamış gözüküyor.

Daha uzun zamana yayılmış keyifli bir yemek için ise, menünün yıldızları limonla marine edilmiş tavuk bonfile Pollo Timo E Limone ve kendine özün sunumu ile servis edilen dana bonfile Nabu fileto devreye giriyor. Tatlı olarak ise İtalyan klasikleri Calzone ve Tremisu’nun yanısıra, San Sebastian Cheescake’i servis ediliyor. Klasik kokteyllerin servis edildiği Mekanın, kendine özgü imza kokteyllerden oluşan birde menüsü bulunmakta. Bu kokteyller Nabu ve Big Boss ön plana çıkanlar arasında geliyor.

Etiketler: NABUKARAKÖY ,SEHRİNENİYİLERİ ,SEVİLAYKILIC

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle