Muutto Street Food & Meze Bar

09 Kasım 2019 11:31
Muutto Street Food & Meze Bar

Umut Karakuş gastronomi meraklılarının ismine aşina olduğu başarılı bir şef. Le Cordon Bleu çıkışlı Karakuş hiperaktif bir kariyer sürdürüyor. Şimdiye dek Londra’da Anadolu mutfağını temsil eden projeler yürüttü, Aila ve Bey Lokantası gibi önemli mekanlarda şeflik yaptı ve 17. Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nde en iyi şef seçildi. Türkiye baharatları ve atıksız mutfak konularıyla ilgilenen Karakuş ayrıca eğitimler veriyor ve genç aşçılar yetiştiriyor. Hal böyle olunca yeni adımları merak konusu oluyor. Günden güne daha da kalabalıklaşan Kadıköy’ün mahalle havasını yaşatan sakin bir sokağında yer alıyor Muutto ve her kesimden yoğun ilgi görüyor. Evine meze almaya gelen orta yaşlı komşular da burada, gastronomi deneyiminin peşine düşmüş gençler de… Mekanın merkezinde bir bar bulunuyor. Barın etrafında oturursanız çalışanları gözlemleyebilirsiniz. Yola bakan kısmı tercih ederseniz, sokağı izlemeniz mümkün. Göç temasıyla hazırlanan menüde altı çeşit dürüm ve meze seçenekleri yer alıyor. Her ne kadar sokak lezzetleri kolay hazırlanan yemekleri çağrıştırsa da buradaki her seçenekte mucitlik var.

Hardallı levrek (16 TL) trüf yağıyla hazırlanmış, ılık mücver (14 TL) Ege otları ve reyhanla zenginleştirilmiş. Havuç kokulu yoğurt sosla lezzetlendirilmiş dana kaburga (29 TL) dürüm seçenekleri arasında favorimiz. Orijinal tariflerin uygulandığı diğer dürümlerden kuzu ciğerli (26 TL) olana hellim peyniri eşlik ediyor, falafel dürüm (26 TL) ise etsiz beslenenlere göz kırpıyor. Muutto’da mekanın tasarımına ve hijyenine verilen önem ile sunumlardaki yaratıcı özen müşterilerin önemsendiğini gösteriyor.

Etiketler: ckaansimsek, sehrineniyileri, eniyiler, bestmekan, bestmekanistanbul, mekan, restaurant, gastro, food, yemek, retoran

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle