MÜSAADE

Son Güncelleme : 03 Kasım 2020 09:11
MÜSAADE

Beyoğlu’ndan aldığı kitleyle beraber son dönemlerde Kadıköy’ün cazibesinin gittikçe arttığı gözlemleniyor. Mekan anlamında ise bölgenin tarihi çarşı bölümünde, yan yana meyhanelerin (son dönem sırandanlaşan) arasına nitelikli mekanların açılmaya başladığı söylenebilir. Bölgede gastronomiye verdiği önem ile dikkat çeken 2 mekandan bahsetmek gerekirse Andolu mutfağı lokantası Çiya ve 2018 yazında açılan Müsaade dikkat çekiyor. “Eski Usul Yeni Nesil Meyhane” sloganıyla meyhane mutfağını kendine öz

Beyoğlu’ndan aldığı kitleyle beraber son dönemlerde Kadıköy’ün cazibesinin gittikçe arttığı gözlemleniyor. Mekan anlamında ise bölgenin tarihi çarşı bölümünde,  yan yana meyhanelerin (son dönem sırandanlaşan) arasına nitelikli mekanların açılmaya başladığı söylenebilir. Bölgede gastronomiye verdiği önem ile dikkat çeken 2 mekandan bahsetmek gerekirse Andolu mutfağı lokantası Çiya ve 2018 yazında açılan Müsaade dikkat çekiyor. “Eski Usul Yeni Nesil Meyhane” sloganıyla meyhane mutfağını kendine özgü yorumlar ile sunan Müsaade Kadıköy, kısa zamanda Müdavim mekanı haline gelmiş durumda.

Yazdan bahara uzandığımız bu dönemin menüsünde İsli Otlu Yarma ve Roka Ekşileme mevsimin lezzetlerinin, özgün yorumlar ile sunulduğu imza mezelerden. Çiroz, Müsaade Atom, Topik, gibi  klasikler Müsaade tarzı sunulurken, başlangıçlardan Saraylı Levrek gibi özel tarif mezeler denenebilir. Ara sıcaklar bölümünde ise Yaprak Ciğer gibi klasiklerin yanısıra, Dana kuyruktan Pöç, Yufkada Sardalya özgün sunumları ile dikkat çekiyor. Meyhane kültüründe ana yemeğe fazla yer verilmese de menüdeki ağır ateşte pişmiş Dana Kaburga Müsaade Kadıköy’ün mutfak konusundaki iddaasını ortaya koyan tabaklardan. Kadıköy’deki mekan gruplar için spesiyallerin dahil olduğu içkili bir de fix menü sunuyor.

Etiketler: MÜSAADE ,SEHRİNENİYİLERİ ,SEVİLAYKILIC

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle