KİMSE İÇİN DEĞİŞMEYİN

19.10.2018 03:57

Değerli dost, arkadaş, takipçi ve bu yazıyı okuyacak hayatımdaki güzel insanlar, Merhaba.. Kalben bir paylaşım olsun bu yazı...Kıymetli dostlarım, hayat gerçekten de  sizden mutluluğunuzu, zaman ve önemli günlerinizi emen insanlarla takılmak için çok fazla kısa ve değerli  artık.

Eğer biri sizi hayatında istiyorsa, size vakit ayırır, yanınız da olur.

Asalak ve boş insanlar için, onların hayatlarında bir fotoğraf karesi, bir video yada sadece sizinle geçirecekleri Vakitleri için, onları kırmamak için, hatta üzülmesin diye, yanlarında olmak için, günlerini doldurmak için savaşmanız, zaman kaybetmeniz, asla gerekmez.

Siz değerinize, kim olduğunuza, nerden geldiğinize "şöyle bir" bakıp geçenlerle değil, gerçekten geçmişte sizinle olanları görüp, kıymetinizi bilenlerle takılın.. Onlar ile yaşayın tüm güzellikleri. Ve unutmayın, iyi gününüzde yanınızda olduğu kadar, kötü günüz de yanınızda, dibinizde, siz koşarken değil, siz onlara ihtiyaç duyduğunuzda çıkarsız yanınız da olanlardır gerçek dostlarınız.

Şöyle düşünün canlar, güzel insanlar : şu aptal ve boş dünya da her durumun, her problemin kusursuzca üstesinden gelebilen tek bir insan bile yok zaten. yani sizin sorunlarınız da sıradan ve olağan.

Ha bu ara da her problemin de "anında" çözümü yoktur, bunu da unutmayın. evren de sorunsuz bir tek siz değilsiniz.

Dünyamız da tek bir gerçek var,  İnsanoğlu üzülmek, incinmek, düşmek ama sonra toparlanmak ve mutlu olmak için yaratılmıştır.

Hayatın anlamı zaten budur, problemlerle yüzleşmek, mücadele etmek, pes etmemek, bir dahakine daha net dersler çıkarmaktır. Adapte olmak ve düğümleri daha kolay çözmeye başlamaktır hayat artık.

Bizi biz yapan en temel, en gerçek ve en önemli  şey,  problemlerimiz ve onları ele alış tarzımızdır.

Değerli dostlarım, canlarım, sakın ama sakın unutmayın ki, dünyadaki herkese yalan söyleyebilirsiniz, çok mecbur kalırsanız - durum gerektirdiğinde belki  - ama kendinize asla ama asla söyleyemezsiniz.

Unutmayalım ki, hayatlarımız ancak ve ancak gerekli şansları, riskleri  doğru değerlendirdiğimizde gelişir, ama en temel ve en zor risk "kendimize sadece kendimize  dürüst olmaktır." Günün sonun da ne mutlu ki bize  eğer yatağa yattığınızda kendinize dürüst olabilmiş isek ve dürüstçe uyuyabiliyor isek yatağımız da.

Başarı ve Doğru kararlar verebilmek için, hayatta ki en güzel ve en büyük "meydan okuma"lardan biri, dünya sizi bambaşka biri olmaya zorlarken, sizin kendiniz olabilmenizdir.

Bu kısacık ve basit hayat ta, sizden her zaman daha güzel, daha zeki, daha çalışkan, daha da  genç, ya da "daha" ne arıyorsanız o yada onlar olacaktır.

Birileri mutlaka sizden üstte yada önde  olacaktır, ama onlar asla "siz" olmayacaktır. Sizin gibi olmayacaklardır.

Değişmeyin başkaları için, değişmeyin, sizi anlamayacaklar için, değişmeyin, değer vermeyecekleriniz için, değişmeyin, yarın olmayacaklar için.. Sevin Hayatı ve Değişmeyin, yaşayın, savaşın ve Hayattın keyfine varmak için savaşın...