LÜSYEN

Son Güncelleme : 04 Kasım 2020 09:11
LÜSYEN

Karaköy bölgesi düşünüldüğü gibi gece hayatının merkez noktası olma konsunda henüz bekleneni veremese de, açılan nitelikli restoranları ile dikkat çekiyor. Özellikle Fransız Geçidi ve civarındaki restoranlar, Karaköy’deki curcunadan ayrışarak, kendi kitlelerine hitap ediyorlar. 2019 Şubat ayında Fransız Geçidin’deki eski Bej’in olduğu yere açılan Lüsyen, meyhane mutfağını kendine özgün dokunuşlar ile sunuyor. İçerisinde keyifli bir barı da olan mekan, yemek sonrası kendi tarzında bir eğlence s

Lüsyen Karaköy, Akdeniz ve Türk mutfağına özgün dokunuşlar ile sunan bir restoran. Güne öğle servisi ile başlayan mekan, mevsimsel tazeliğe göre değişen Osmanlı mutfağından yemekler sunuyor. Akşam servisinde ise meyhane mutfağı ön plana çıkarken, klasik meze ve ara sıcaklar, şef Sadık Sarı’nın özgün sunumları ile devreye giriyor. Başlangıç mezelerden Acılı Girit Ezme ve Levrek tercih edilebilir.

Lüsyen Karaköy, akşam servisinde A la carte ve fix menü olarak 2 seçenek sunuyor. Restoranın ortaya paylaşıma uygun fix menüleri 5 meze, 4 ara sıcak, 2 salata ve seçmeli ana yemekten oluşuyor. Tercih edilecek içki miktarına göre değişen fiyatlar (aşağıda değiniyoruz) ile sunulan fix menüler, ana yemek olarak ise köfte ve tavuk şişten oluşuyor. Lüsyen’in mekana özel kokteyllerden, Hayyam ve Lüsyen denenebilir.

Etiketler: LÜSYEN ,SEHRİNENİYİLERİ ,SEVİLAYKILIC

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle