Hande Ünsal: Bence güzel olan her şey eleştiriliyor!

Son Güncelleme : 07 Temmuz 2017 13:07
Hande Ünsal: Bence güzel olan her şey eleştiriliyor!

Pop müziğin genç vokallerinden ve çıktığı günden beri ortalığı kasıp kavuran Hande Ünsal, Şehrin En İyileri’ne konuştu…

- Hande bize iki çift lafın var mı?

İlk olarak şarkımın hikâyesi ile başlamak istiyorum. İki çift laf, benim kız arkadaşlarım ile toplandığım bir gün çok yakın bir arkadaşımın ayrılık acısı üzerine inat olsun diye yapılmış bir şarkı. Arkadaşımın o acısıyla bende beslendim. Ve o gece eve gittiğimde ‘İki Çift Laf’ı yazdım. Şarkının söz ve müziği bana ait. Çok güzel bir proje oldu benim için. Bu şarkı bizim ‘merhaba’ şarkımızdı. Çok güzel bir kitle yakaladık. Şimdi de ‘Derdim Çok’ şarkısıyla, henüz klibi bile olmadan çok dikkat çektik. Sevgili Ozan Doğulu ile birlikte yaptığımız bir proje oldu. Şimdi ise klip çekimi ile taçlandırmayı düşünüyoruz.

- Bu kadar önemli vokal kadınların arasında resmen sıyrılıp dikkatleri üzerine çektin. Peki, Bodrum’da yaz sezonunu nasıl buluyorsun?

Yaz sezonumuz şimdiden doldu. Sadece Cuma günlerimiz boş. Cuma günleri de farklı şehirlere gidip konser vererek bir planlama yapmayı düşünüyorum. Onun dışında stüdyo çalışmaları var. Bunun arkası kesilmesin diye sürekli çalışmalar içindeyiz.

- Hande Ünsal hayranları seni canlı olarak nerede dinleyebilirler?

Etiler Vitrin Club’da her Çarşamba sahne alacağım. İstanbul’da sevenlerimle buluşacağım.

- Erkek vokallerden Berkan, Serkan Kaya, Tan Taşçı gibi güçlü isimlerin sahne aldığı ve İstanbul’un en iyi gece klüplerinden biri olan Vitrin Club’da tek kadın vokal olarak sahne alacaksınız. Bu konu hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?

Bu dinleyicilerin bize vermiş olduğu değerle alakalı bir şey. Bir çok star canlı performanslarıyla dikkat çekiyor. Maalesef benim yaşıtlarım genelde bu tarz büyük sahnelerde yer almıyor. İçinde bulunduğum durum beni heyecanlandırıyor. İnşallah altından kalkabilirim. Çok güzel bir ekiple çalışıyoruz.  Bu arada, Bodrum’da da canlı performans sergileyen tek kadınım. İşe yeni başlamış ve bu yola yeni çıkmış genç bir popçu olarak tekim. Starlar zaten her zaman sahnelerinde en güzel haliyle yerini alıyorlar.

- Son dönemde Derya Uluğ, Simge Sağın, Tuğba Yurt ve benzeri birçok isimle anıldın ve kendini onların içinden sıyırıp sesinle, fiziğinle, duruşunla, müzik kalitenle kendini dinleyenlerin arasında çok farklı yere oturttun. Hande Ünsal’ı 2018 ve 2019 yılında nerede görüyorsun?

Ben büyük hedefler çizmeyi sevmiyorum. Kendime kısa hedefler koyuyorum çünkü hüsrana uğramak istemiyorum.  O yüzden öncelikle bu isimlerin hepsi arkadaşım ve hepsini severek dinliyorum. Hepsinin başarısına imrenerek bakıyorum. Önemli olan kalıcı olabilmek… Benimde hedefim o. Ece Seçkin’i çok beğeniyorum. Genellikle duruş olarak feyiz aldığım kişi Demet Akalın. Canlı performansı beni çok etkiledi. İkinci olarak Sıla’yı beğeniyorum. Erkeklerde Kenan Doğulu ve Berkay…

- Türkçe pop müzikte yeni dönemde arabest çalışmalar dikkat çekiyor. Senin böyle projen var mı?

Şuan böyle bir proje içinde yer alamadım ama genlerde böyle bir durum var . Biz ailece türk sanat müziği kökenliyiz. Ama arabesk yatkınlığı bütün ailede var. Böyle bir proje gelirse asla geri çevirmem

- Tarkan’ın yeni albümünü beğendiniz mi?

Çok eleştirildi. Bence güzel olan her şey eleştiriliyor. İnsanların beklentileri çok fazla olduğu için bocaladı gibi geliyor. Albümü alıp uzun yolculukta dinledim. Hiçbir şarkısına bu olmamış diyemedim.

- Söz yazarı ve bestecisin; senin yolundan gelmek isteyecek gençlere söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Kalplerinden geçeni yapsınlar. Hiçbir kaygı gütmeden benim için okullu ya da alaylı olmak önemli değil. Önemli olan müziğe gönül vermek... Konservatuar okurlarsa tabi ki bu gelişim aşamasında artı sağlayacaktır. Ama ne olursa olsun, sahne tozu yutmak çok önemli.

- Single mı, albüm mü?

Single… Çünkü çok hızlı tüketen bir toplumuz. Tavsiye etmek gerekirse bence single daha iyi.

- Türkiye’de müzik sektörü hak ettiği yerde mi?

Daha iyi olabilir. Dünya statüsüne zamanla daha da yaklaşacağımızı hissediyorum.

- Herkes şarkıcı olabilir mi?

Bence herkes şarkıcı olamaz. Eskilerin söylediği bir laf var, star ışığı diye. Ben star ışığına inanıyorum. Bu ışığı olan herkes çabalarının karşılığını bir gün alıyor. Bu belki zaman alıyor.

- Yeni bir proje var mı?

Evet. Kendi bestem olan 2 şarkı geliyor. Özel projelere açığım.

- Senden beste isteyen ünlüler var mı?

İstiyorlar beste…  Son olarak Aydın Kurtoğlu’na beste verdim.

 

 

Etiketler: 2K, Sehrin En İyileri, Best Mekan, Magazin Plus, Magazin, Haber, Hande Ünsal

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle