Esnaf Maslak

04 Ocak 2018 16:25
Esnaf Maslak

Bu yılın en popüler mekanı, tüm günlerini haftalar öncesinden rezervasyona kapatan, sadece eğlencesi ile değil yemekleri ile de konuşulan Esnaf Maslak oldu. Hikayesi 2016 yazında Alaçatı’da başlayan Esnaf tam bir modern meyhane. İki yaz sadece yazları Alaçatı’da hizmet verdikten sonra bu yıl Kasım ayında Maslak 1453 içinde kışlık mekan hayata geçirilmiş…Teras kısmıyla beraber 200 kişilk bir oturma kapasitesi ve biri terasta diğieri iç kısımda olmak üzere iki ayrı barı bulunan Esnaf kapılarını 19:30 da açıyor ve 00:30 kapanıyor. Pazartesi hariç her gün açık olan Esnaf tamamiyle Türkçe pop çalıyor. 80-90’lardan başlayıp günüzmüze uzayan bir yelpazadeki müzik 22:00 itibariyle hareketlenmeye başlıyor ve kimi Alaçatı’da ünlenen set üstüne kim oldugu yerde mekan kapanana kadar neredeyse hiç yerine oturmadan sürekli dans ediyor…İnsanları beraberce harekete geçiren Dj Cenk Kurnaz ve ritm ustası Serha Gönüllü mekanın sembolleri arasında..

 

Esnafın sembolleri demişken çay bardağında servis edilen turşu suyu ve rakı ikilisinide es geçmemek lazım. Fiks menüsü dışında Kuzu Kokoreç, Kral Karides ve özel bonfileside oldukça nam salmış kısa sürede… Kışlığın açılması ile büyüyen kapasite ve talepden dolayı yazlık yerlerine büyütme kararı alan Esnaf ailesi bu yaz için gene yanı cadde üstünde ama çok daha özel bir yere taşıyorlar mekanlarını.

 

Geçtiğimiz ay bir ilke atarak bitcoin ile de ödeme almaya başlayan Esnaf Türkiye'de ilk dünyada sayılı mekanlardan biri oldu..Hafta içi hafta sonu ayrımı olmadan her günün dolu dolu geçiren Esnaf’a çok önceden rezervasyon yaptırtmak için;

0212-777 00 99 veya esnaf@esnafmaslak.com 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle