DAZE

Son Güncelleme : 19 Ekim 2020 10:10
DAZE

Akaretler İstanbul’un yükselişte olan başlıca bölgelerinden. Nişantaşı-Beşiktaş arasında kalan bölgede bulun “Sıra Evler” tarihi dokusu ve yüksek tavanlı binalarıyla mekanların kullanımına açılınca burgerciden, gastro-puba, çikolatacıdan gece kulübüne bir çok işletmeye ev sahipliği yapmaya başlamıştı. Bölgedeki oluşumun en önemli özelliği de bir üründe uzmanlaşan ve farklı tarzlara sahip mekanlara ev sahipliği yapması olarak ifade edilebilir.

Yani Akaretler Nişantaşı sadece brasserie veya Etiler gibi bir çoğu steakhouse restoranlardan oluşmuyor. Yine 2020 sonbaharına girilirken açılan Daze Akaretler, fark yaratan mekanlardan birisi olarak bölgedeki yerini almış durumda. Türkbükü’nden tandığımız mekan Daze, fine dining seviyesine yakın nitelikli bir yemeğin ardından, gece kulübüne dönen bir konsept ile misafilerini ağırlayacak.

Daze Akretler Sıra Evlerde 3 kat ve arka bahçeden oluşan yeni mekanında restoran-bar olarak faaliyete geçmekle beraber ilerleyen günlerde pandeminin gidişatına göre en üst katındaki kulüp bölümünü aktive edecek. Yüksek tavanlı bina sebebiyle ferah bir atmosfere sahip olan mekan, dönemi göz önüne alarak bazı avm’lerde de kullanılan temiz hava sirkilayonu sağlayan klimalardan kullanmış. Mutfak konusunda oldukça iddalı olan Daze Akaretler Akdeniz mutfağı ağırlıklı olmakla beraber belli bir mutfağa bağlı kalmaksızın, bilinen yemekleri özgün dokunuşlar ile hazırlayan bir tarza sahip. 

Etiketler: DAZE ,SEHRİNENİYİLERİ ,SEVİLAYKILIC

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle