C.Kaan Şimşek Yazdı CORONA'sız Günlere Hazırlanmak

05 Nisan 2020 12:19
C.Kaan Şimşek Yazdı  CORONA'sız Günlere Hazırlanmak

Herkese merhabalar, iyi pazarlar dostlarım. Ülkemiz ve Dünya CORONA VİRÜS Belası ile mücadele etmeye devam ediyor.

                       

Bir çok insan evde ve gerek sağlık,  gerek korku,  gerek  de mecburiyetleri yüzünden çıkamıyor dışarı. Sosyal medya ve televizyon bağımlılığı hayatımızı tehlikeye sokuyor. İdeallerimizden ve farkındalıklardan kaçıyoruz. Kitap okumak, sohbet etmek, üretmek yerine beynimizi çoğu zaman aptal ve gereksiz paylaşımlar ile yoruyoruz. Peki corona bitince napacağız, sokağa çıktığımız da neler olacak kendimizi neye hazırlayacağız ?

Evet iş hayatı, çalışma temposu, normal hayata döneceğiz. İnşallah çabuk olur bu dönüş çok özledik . Pazar gününüzü ve yarın normal hayata döndüğümüz de işimize yarayacak, bedenimizi, ruhumuzu, kariyer ve gündelik hayatımıza anlam katacak birkaç arınma, yenilenme, güç kazanma anekdotları paylaşmak istedim sizlerle..  

Fark Yaratmak

İnsanın, “birey” olarak hedefi, aranılan, tercih edilen bir konuma sahip olmaktır. Bunu başarmanın yolu ise fark yaratmaktır. Bu eğitimde, katma değeri yüksek kişilerden oluşan işletmelerin, sektörde farklılık yaratacakları göz önünde bulundurularak, katılımcılara nasıl kişisel ve kurumsal fark yaratabileceklerinin yolları yaşanmış örnek olaylarla anlatılmaktadır. Bireyin, özellikle kişilik özelliklerinden ve bu özelliklerinin iş yaşamına yansımalarından kaynaklanan sonuçları, uygulamalar ve rol egzersizleri ile görülebilir kılmak; ilişkilerdeki sorunların çözülebilir bir formatta algılanmasını sağlamak; hemen her seviyede, herkesin beklediği “karşılıkllı anlayışın” temellerini atarak, daha verimli ve uyumlu bir çalışma ortamının gelişimine katkıda bulunmaktır.

Bireysel Motivasyonumuzu Beslemek

Kişiler iş hayatına atıldıklarında, kendilerinden beklenen performansı sergilemek ve ortaya çıkan sorunlarla mücadele ederek hedeflerine ulaşmak zorunda kalırlar. Bu eğitimde, katılımcıların çevresel faktörlerden bağımsız olarak kendilerini geliştirmeleri ve motive etmeleri için uygulanacak etkin yöntemlerin aktarılması, kişisel gelişim ve motivasyonlarının sorumluluğunu almaları ve daha verimli bir yaşam sürmeleri konusunda gereken desteğin sağlanması hedeflenmektedir.

Enerji ve Zaman Yönetimi

Bireyler arasında zamanı etkin kullanabilme becerisi farklılıklar gösterebilmektedir. Bu eğitimde, kısıtlı bir kaynak olan zamanın efektif kullanımı, zaman yönetimi becerisinin kazandırılması ve bunun bir alışkanlık haline dönüştürülebilmesi hedeflenmektedir.

Öfkemi Yönetebilirim!

Öfke, tüm insanların zaman zaman yaşadığı, uygun ifade edildiğinde olumlu sonuçlar doğuran normal ve sağlıklı bir duygudur. Engellenme, istenmeyen sonuçlar ve karşılanmayan beklentiler öfkeyi ortaya çıkaran ve arttıran nedenlerin başında gelmektedir. Bu durum kişinin ilişkilerini kısıtlamasına, hedeflerinden uzaklaşmasına, olayların gidişatını yönlendirememesine neden olmaktadır. Normal bir duygu olan öfkenin bu olumsuz sonuçlara sebep olmaması için, öfke duygusunun tanınması, kabul edilmesi ve işlevsel bir biçimde ifade edilebilmesi gerekmektedir. Bu eğitimde, katılımcıların öfke duygusuna ait farkındalıklarının artırılması ve öfke yönetim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Duygularımızı Nasıl Yönetiriz

Yıllarca IQ değerlendirmeleri üzerinden “ideal” kişiye ulaşılmaya çalışılmış, ancak tek bir zeka skorundan bahsetmenin mümkün olmadığı, yüksek zekanın ilişkiler ve ilişkilere bağlı başarının bir göstergesi olmadığı anlaşılmıştır. Günümüzde duyguları yöneten kişi ilişkilerini de yönetmektedir anlayışı ile hareket edilmektedir. Hem kendi duygularımızı hem başkalarının duygularını anlamak, yönlendirmek anlamlı ve etkili ilişkilere giden en önemli yoldur. Bu eğitimde duyguları anlamanın ve yönetmenin yolları ele alınacak, sonrasında takip sürecinde katılımcılara verilen ödev üzerinden geribildirim verilecektir.

Umarım Keyifle ve İsteyerek Okumuşsunuzdur..

SAĞLIKLI, GÜZEL, UMUTLU GÜNLER DE Görüşmek Üzere…

Etiketler: ckaansimsek, sehrineniyileri, eniyiler, bestmekan, bestmekanistanbul, mekan, restaurant, gastro, food, yemek, retoran

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle