Başarılı Stil Danışmanı Gülşah Şahlan Röportajı

16 Eylül 2020 14:34
Başarılı Stil Danışmanı Gülşah Şahlan Röportajı

Başarılı stil danışmanı Gülşah Şahlan ile projeleri ve moda camiası hakkında güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Moda tutkunuz ne zaman başladı? 

Moda tutkum aslında ailemden geliyor, babam da zanaatkardı, yani şöyle dokuma atölyemiz vardı, özel çözgüler tasarlayıp, büyük ayakkabı ve çanta markalarına çalışırdı. Kısacası genetik kodlarımda var :)

Moda denince doğru bilinen yanlışlar sizce neler ? 

Şöyle ki; Moda, toplumun belirli bir dönem içerisinde nesnelerin nasıl kullanıldığının yanı sıra, bu nesnelerin tüketim trendlerini de belirler. Fakat biz trendlerle modayı hep karıştırıyoruz!  Hatta akımla da karıştırıyoruz.

Pandemi döneminde neler yaptınız bize anlatabilir mısınız? 

Pandemi döneminde herkes gibi bende evimdeydim! Kendimi öncelikle mental olarak arındırdım bir çok duygudan. Sonrasında biliyorsunuz ki Nişantaşı mağazamdan bana kalan bir e-ticaret butik sayfam var, orayla ilgili projeler geliştirdim! 

Aynı zamanda sosyal projelerde de çok bulundum! Ailelere erzaklardan tutun, çocuklarımızın giyimleriyle ilgili birçok projeler ürettim. Bana kesinlikle çok iyi geldi. 

E - Ticaret satışlarınız pandemi dönemin de arttı mı ? 

Elbette ki arttı, çünkü hepimiz evlerimizdeyken bende dahil hep e-ticaret sitelerinden alışverişlerimizi gerçekleştirdik. 

Başarılı bir stilist olarak kimlerin tarzını beğeniyorsunuz? 

Arzu Sabancı’yı çok beğenirim, çok asil bir kadın! Sonra Ece Sükan da bedenini çok iyi tanıyor ve gerçekten çok başarılı kombinler seçiyor. Kate Bosworth oda çok asilzade bir kadın! Erkeklerde de sevgili Murat Karaboba’nın tarzını beğenirim.

Sizce ülkemizde stil danışmanlığı yeterince değer görüyor mu? 

Yazık ki görmüyor, sebebi bunun için kimse ekstra bütçe ayırmak istemiyor, dünya ülkelerine baktığımızda çok trend bir meslek ve noname insanların dahi özel stylingcileri var, fakat bizde ünlü birilerini giydirmediğin sürece, sosyal medyada kendini göstermediğin sürece maalesef ki değer görmüyor.

 

Kimlerin stilistligini yapıyorsunuz ve yaptınız? 

Türkiye’de ki değerli bir çok popçuyla ve oyuncuyla bir arada olup kendilerinin sahne ve imaj çekim çalışmalarında bir arada oldum. Ayrıca kişisel imaj ve stil danışmanlığını yaptığım Türkiye’de çok önemli iş adamlarının özel danışmanlıklarını halen sürdürmekteyim.

Yeni projelerinizden bahseder misiniz? 

Yeni projelerim öncelikle mesleğimle ilgili söylemem gerekirse pandemi bittiğinde yeniden Nişantaşı mağazam gibi bir mağaza açmak, çünkü ben insanlarla bir arada olmayı çok seviyorum. Sonrasında hali hazırda elimde devam eden mekanlarımızın stil danışmanlıklarını yapıyorum. Ve en önemlisi de sosyal dayanışma projelerim olacak...Hatta belki sürpriz yapıp bir kitapta çıkartabilirim :)

Mekan ve restoran personelleri için stil danışmanlığı yapmak fikri nasıl ortaya çıktı? 

Şöyle ki; bir gün evde otururken telefon çaldı. Yakın arkadaşımdan gelen “Gülşah bizi kurtar!” telefonu. Çalışmış oldukları firmadan gelen kıyafetler onların kullanamayacakları halde olduğunu, sürelerinin de çok kısıtlı olduğunu söylediğinde hemen devreye girdim! Zaten hali hazırda sürekli çalıştığım atölyelerim vardı hemen mekanın reel fotoğraflarına yönelik tasarımlar planladım, mekanın rengiyle, dokusuyla eşleştirip derhal butona basıp 15 gün içinde yaklaşık 70 kişilik personelimizin kıyafetlerini hazırladım, ve sonuç ben dahil herkesin beğenisini kazandı:)

 

Mekan ve restoran hatta otel personelleri için yapacağınız çalışmaların artısı nasıl olur sizce?

Toplu olarak çalışmalar her zaman daha zorlu ama daha keyifli! Neden derseniz hem zaman açısından daha keyifli hem maddi olarak daha tatmin edici. 

Pandemi süreci için 2. dalga korkusu yaşıyor musunuz ? 

Elbette ki herkes gibi bende yaşıyorum ama 1.dalgadan dolayı hepimiz deneyimlerde bulunduk, umarım ki artık bu illet dünyamızın peşini bırakır da biz insanlar olarak artık rahat nefes alırız. 

Gençlere ve sizi seven okuyucularımıza neler önerirsiniz? 

Gençlerimize önerim eğer bizim meslek dalımıza sempatileri varsa hayallerinin peşlerini asla bırakmasınlar!  Dışardan her ne kadar renkli hayatlarımız var gibi görünse de elbette ki zorlu bir yol fakat çok da zevkli... 

Okuyucularınıza da sevgilerimi iletiyorum...

Okuma gayretinde bulundukları için sonsuz teşekkürler... 

Ve son olarak da bu değerli sayınızda bana önem verip bana da burada yer verdiğiniz için sonsuz teşekkürler sevgili Kaan bey...

Başarılarınız daim olsun…

Hepinizi kalbinden öperim...

Etiketler: gülşah şahlan, moda

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle