Başarılı İş Kadını Yaren Dursun Röportajı

Son Güncelleme : 17 Eylül 2020 17:09
Başarılı İş Kadını Yaren Dursun Röportajı

Türkiye'nin Genç ve Başarılı iş kadını Yaren Dursun ile Yeni Markası Volando Kozmetik'i ve Başarısını Konuştuk.

Merhaba Yaren Hanım, sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba 7 Nisan 1999 yılında İzmir’de doğdum. Lisede güzellik ve cilt bakımı bölümüyle sektöre başladım ve devamında uluslararası eğitimler alarak kendimi geliştirdim. 21 yaşında genç girişimci olarak sektörde gördüğüm eksikleri üretip sektöre katkı sağlamaya devam ediyorum. Tüm markaların rimellerini denedim ve hiçbirinin kirpiklerimi beslemediğini fark ettim. Dünyada muadili olmayan kirpikleri besleyen, gürleştiren ve gözü dezenfekte eden alerjik gözlerin de kullanabildiği bir rimel ürettim. Buz lazerde kullanılan jelin çok rahatsız edici olduğunu gördükten sonra cildi nemlendiren ve yapışkan hissi bırakmayan epilasyon jeli ürettim. Buz lazerde başlık tene temas ettiği için kişiye özel tek kullanımlık hijyenik başlık ürettim ve sektöre katkı sağlamaktan çok mutlu ve gururluyum. Tüm bunların yerli üretim ve sağlık bakanlığı onaylı olması beni daha çok heyecanlandırıyor.

Bu alanda kendinizi gelişmenizde size yol gösteren birileri ya da rol model aldığınız birileri oldu mu?

Bu sektörde rol model aldığım biri oldu diyemem, ama kendimi geliştirme konusunda bana yol gösteren biri oldu tabii ki. Bana hep doğru olanı gösteren yanımda olan beni hep destekleyen bir ortağım var. İlker Kömür hayatımın şansı diyebilirim. Umarım herkes onun gibi güzel insanlar ile karşılaşır. Bugün geldiğimiz noktaya kimseyi üzmeden, tırnaklarımız ile kazıya kazıya sıfırdan geldiğimiz için çok gururluyum.

Kliniğinizde ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz, kısa kısa bahseder misiniz?

Sektörü çok iyi takip ediyorum, her zaman son teknoloji ve elle tutulur sonuçları olan kendini kanıtlamış “FDA” onaylı işlemleri sunuyorum. “Buz Lazer Epilasyonda Alma Soprano Platinum ve Titanium, Bölgesel incelme için Accent Prime Cilt yenileme için Baby Face Beauty” bunun dışında hastayı görüp ihtiyacına göre yönlendiriyorum. 

Kadınların güzellik bakımı adına en çok tercih ettiği uygulamalar hangileri?

Şu an en çok tercih edilen şey buz lazer epilasyon. Kadınların ortak sorunu istenmeyen kıllar .Bunlardan kurtulmanın en kolay ve güvenilir yolu buz lazer az önce bahsettiğim gibi ..Son teknoloji Titanium ve Platinum cihazına ulaşmak çok kolay , Bence şu an en çok tercih edilen “buz lazer epilasyon” diyebilirim.

İlerisi için yapmayı düşündüğünüz projeleriniz var m?

Her zaman ilerisi için projelerimiz var sırada yine kadınların çok ihtiyacı olan bir ürün var. Şuanda argesi yapılıyor hep kadınlar için çalışıyorum sanmasınlar erkekler için de çalıştığımız bir ürün var çok yakında duyarsınız.

Kendi kişisel bakım ve kozmetik firmanızı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Sektörde hep bir şeyler eksik, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada eksik olanları bulup üretmek çocukluğumdan beri hayalimdi. Dünyada olmayan bir ürün yapmak istiyorum. Bir rimel olsa kirpikleri uzatsa beslese gürleştirse, gözü dezenfekte etse ve her göz kullanabilse dedim ve ozonlu rimeli ürettim. Kozmetik firmam ozonlu rimel hayalimle başladı ve arkasından diğer ürünlerim geldi gelmeye de devam ediyor.

Piyasaya sürmüş olduğunuz ürünlerden aldığınız geri dönüşler nasıl oldu, talepten memnun musunuz?

Geri dönüşlerde tek bir tane bile mutsuz kullanıcı olmadı çünkü üzerinde tam 1 buçuk yıl çalışıp denedik ürünü. Geri dönüşler çok güzel önceliğimiz her zaman insanları mutlu etmek ve başarılı olmak. Bu konuda mütevazi olamam üzerimize tanımıyorum.

Yeni normal covid-19 dönemi işinizi nasıl etkiledi, bu süreçte işinizde aksamalar yaşandı mı?

Pandemi sürecinde kliniğim 3 ay kapalıydı tabii ki aksamalar yaşandı insanlar korkar oldu, seanslara gelmediler. Tüm hastalarımıza ekstra ücret talep etmeden yapılan işlemleri hiçe sayıp yeni başlıyor gibi kart açtık. Şimdilik he rşey güzel gidiyor.

İş yerinizde covid-19’a karşı nasıl önlemler aldınız?

İçeri girerken ateş ölçümü ve maske şartı ile hastalarımıza dezenfektan kullandırıyoruz. İş yerimizde çalışma arkadaşlarımız çift maske, siperlik bone ve koruyucu kıyafet ile çalışıyor saat başı değişiyor üzerindekiler. Odalar seans öncesi ve sonrası dezenfekte esiliyor havalandırılıyor.

Tek bir merkezle mi devam edeceksiniz yoksa şubeleşmeyi düşünüyor musunuz?

İşimizi kendimiz takip edebildiğimiz sürece şubeleşmeyi devam ettireceğiz. Şu anda Denizli şubemiz var sırada Bodrum var gibi planlıyoruz.

Cilt bakımı ne kadar zamanda bir yapılmalı, cilt bakımı yaptırmak neden önemli?

Ayda bir düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak gerekir. Parlak ve pürüzsüz bir görünüm, doğru cilt bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Bu şekilde kusursuz cilde sahip olabilirsiniz. 

Herkesin hayalidir daha genç ve güzel görünmek bunun için kadınlara neler tavsiye edersiniz?

Bakımlı bir kadın ayda bir cilt bakımı yaptırmalıdır. Aynı zamanda günlük ve haftalık rutin bakımlarını düzenli olarak evde devam ettirmelidir. Bakımlı bir kadın her ürünü kullanmamalıdır, onaylarını, içeriklerini ve cildine uygunluğunu iyi kontrol etmelidir. Bakımlı kadın demek güzellik merkezlerinden çıkmayan kadın değildir. Her şeyin fazlası da zarar çünkü. Bu işte çok seçici olmak gerekir, cilt bakımında kullandığı ürün ve merkezi, lazerini yapacak hemşireyi ve cihazı, dolgu botoks yaptıracak doktoru ve ürünün kalitesini çok iyi araştırmalı. Günümüzde son teknoloji cihazlara ulaşmak çok kolay. 

 Kendilerini değiştirmek isteyen, fiziksel görüntüleri yüzünden öz güven eksiliği yaşayan kadınlara ne önerirsiniz? 

Ben fiziksel görünüşünden mutsuz olan kadınların kesinlikle estetik yaptırması taraftarıyım. Ama bu takıntı ya da abartı değilse gerçekten ihtiyaç varsa mutlaka yapılmalıdır. Eğer ben burnumu ya da başka bir yerimi beğenmeseydim kimseyi umursamadan kesinlikle operasyon yaptırırdım.

Sizce doğallık nedir?

Bence doğallık insanın anadan doğma hali değildir. Sonuçta işimiz estetik ve estetikse doğallık kavramında küçük dokunuşlar küçük değişimler ile doğallığı koruyabiliriz.

 Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Son olarak pandemi sürecinde evde olan insanların beslenmesine çok dikkat etmesi gerektiğini söylemek istiyorum, hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme sebebiyle kötü yağ hücrelerinin artması bölgesel yağlanma ve selülit oluşumuna sebebiyet veriyor. Pandemi sonrası kliniğe çok fazla danışan bu şikayetle geldi. Bu süreçte elinizden geldiği kadar evin içinde ya da bahçenizde imkanınıza göre hareket etmenizi ve beslenmenize dikkat etmenizi öneririm.

 

 

Etiketler: yaren dursun, güzellik koçu

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle