360 İSTANBUL

Son Güncelleme : 03 Kasım 2020 09:11
360 İSTANBUL

Açıldığı tarihler Beyoğlu’nun sosyal hayatta en popüler olduğu dönemdi. Markis pasajında açılan Buz Bar, Asmalımescit Babylon, Meşrutiyet caddesindeki Anjelique, Cahide ve tabi ki Nu Pera ile İstanbul gece hayatı belkide altın çağını yaşıyordu. Tüm gözlerin Beyoğlu’nda olduğu o dönem açılan bir mekan restorancılık tarihimizde önemli etkiler yarattı. 2002 yılında tarihi Mısır apartmanın terasında açılan 360 İstanbul, şef restoranı olarak açılan ilk üst düzey mekanlardandı. Şef Mike Norman’ın meka

360 İstanbul lokalleri ve İstanbul’u ziyaret eden nitelikli turisti bir araya getiren ender mekanlardan. Teras mekan, havadar ve izole ortamıyla pandemi sürecinde tercih edilebilecek mekanlar arasında geliyor. Kendisini tam olarak fine dining olarak sınıflamayan restoran, nitelikli yemeği şık ama rahat ortamında sunan casual dining bir restoran olarak tanımlanabilir. 360, menüsünde ise Türk mutfağı ve dünya mutfağından lezzetleri bir arada sunuyor. Türk mutfağına oldukça inanan şef, yöresel tarifleri, modern teknikler ile birleştirerek menüde yer vermiş.

Ekmek ve tüm soslarını kendi mutfağında hazırlayan restoranın mutfak ve servis ekibinin büyük bölümü kendi bünyesinden yetişmiş. Kokteyl kültürünün gelişmesinde de önemli etkisi olan mekanın, iddialı bir sushi barı da mevcut.

Etiketler: 360İSTANBUL ,SEHRİNENİYİLERİ ,SEVİLAYKILIC

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle