15 yaşında Best Model seçildi, ortalık karıştı

30 Ekim 2020 09:07
15 yaşında Best Model seçildi, ortalık karıştı

33. Best Model Türkiye Yarışması'nın birincileri belli oldu. Kadınlarda birinciliği Melisa İmrak, erkeklerde ise Oğuzhan Bolat kazandı. 2020'nin 15 yaşındaki kraliçesi Melisa İmrak, hemen dikkatleri üstüne çekti.

25 kadın, 25 erkek finalistin Best Model Türkiye olmak için podyuma çıktığı gecede Umut Akyürek, Yılmaz Morgül ve Emre Kaya sahne aldı. 

33. Best Model Türkiye birinciliğini, kadınlarda Melisa İmrak, erkeklerde ise Oğuzhan Bolat kazandı.

Öte yandan birinci seçilen Melisa İmrak'ın 15 yaşında olduğu öğrenildi. Yarışmada katılım şartlarına göre; 18 yaşından küçüklerin ailesinden muvaffakatname alma zorunluğu bulunuyor.

Modellik kariyeri tüm dünyada erken başlasa da Melisa İmrek'in 15 yaşında yarışmaya katılmasını yanlış bulanlar da oldu.

Son yıllarda ergenliğe giren çocukların yetişkin gibi görünme çabası da gündemde, ancak geçmişe baktığımızda pek çok ünlü ismin bu tür yarışmalara hep erken yaşlarda katıldıklarını görüyoruz.

"Dünyada '15 yaşında olduğu için yarışmaya katılamaz' diye bir kural da engel de yok. Simge Tertemiz de bu yarışmada 15 yaşındayken birinci olmuştu. 18 yaş altı bir yarışmacı, ailesinden noter tasdikli izin belgesi alması gerek" diyen yarışmanın jüri başkanı Erkan Özerman, İmrak'ın noterden alınan aile izin belgesini paylaştı.

Anne Zernişan Babayeva:

“Kızım bu yarışmaya katılmayı çocukluğundan beri istiyordu. Onun ısrarı üzerine başvurduk. Herkese saygım sonsuz ama biz yanlış bir şey yapmadık. Yarışma sürecinde kızımın her an yanındaydım. Babasıyla yıllar önce ayrıldım ama onun da onayını alarak kızımın yarışmaya katılmasına izin verdim. Şarkıcı çocuk olabiliyor, oyuncu çocuk olabiliyor da neden 15 yaşındaki bir kız model olamasın?”

Melisa İmrak:

“Bazı insanlar beni desteklemiş, onlara teşekkür ediyorum. Bazıları da desteklememiş. Onların da kendi fikirleri. Yadırgamıyorum. Modellik ve oyunculuk yapmak istiyorum.”

Oğuzhan Bolat:

“Hedefimde oyunculuk var. Oyuncu olmayı çok istiyorum. Kendime güvenim tam. Best Model yarışmasında daha önce birinci olan Çağatay Ulusoy’u örnek alıyorum kendime. Ben de onun gibi iyi bir oyuncu olmak istiyorum.”

Etiketler: bestmodel, magazin, haber, gündem, sehrineniyileri, elifkavran

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle