Deniz Ürünleri İçin Octo Restaurant

16 Eylül 2020 16:01
 Deniz Ürünleri İçin Octo Restaurant

180 yıllık tarihi Veli Alemdar Han binasının restore edilişiyle hayat bulan JW Mariott Istanbul Bosphorus otelin bünyesindeki Octo Restaurant, son derece iddialı ve ses getiren mekanlar arasında.

İstanbul’un tarihi yapılarıyla karşımıza çıkan mekanlarından biri Karaköy’deki Octo Restaurant. 180 yıllık tarihi Veli Alemdar Han binasının restore edilişiyle hayat bulan JW Mariott Istanbul Bosphorus otelin bünyesindeki Octo Restaurant, son derece iddialı ve ses getiren mekanlar arasında.

Otelin en az konaklama kadar odaklandığı restoranlarından biri olan Octo, çağdaş tasarım ile Osmanlı’dan ilham alan dokunuşların harmonisine sahip dizaynı, sanatla buluşan atmosferi, İstanbul’un tüm ikonik yapılarını tek pencereden kucaklayan manzarası ve Portekizli şef Jorge Lavos Costa’ın önderliği ile deniz ürünlerinin hakimiyeti altındaki menüsüyle misafirlerini karşılıyor.

Şık ambiyansında Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Haliç, Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü ve adalara kadar uzanan benzersiz bir manzaraya açılan pencereleriyle Octo Restaurant, istiridyeden kral yengece kadar bütün kabuklu deniz mahsullerine eşlik eden mezeler ile eşsiz bir lezzet deneyimi sunuyor.

Octo, meze kültürüne ve Osmanlı etkisine sahip yüksek bir deniz ürünleri restoranıdır.

Octo, İstanbul mutfak sahnesine, şehrin tanınan yüksek kaliteli deniz ürünlerini davetkar ve erişilebilir bir şekilde sergileyen bir yemek deneyimi getirmeye çalışıyor.

Octo'nun Şefi Jorge Lavos Costa, Praia da Viera (Scallop Plajı) adlı bir sahil kasabasından; Deniz ürünleri mutfağı ile dünya çapında ünlü olan şef, mirasını yerel mezze kültürü ile harmanlama konusunda uzman.

Mekanın çağdaş tasarımı, mutfak yönüyle mükemmel bir uyum sergiliyor. Eski şehir ve Ayasofya camiinin ikonik manzaraları, kapsayıcı ve canlandırıcı bir ortamda en taze deniz ürünlerinin tadını çıkarmak için Octo İstanbul'un en gözde mekanıdır.

Etiketler: Octo Restaurant

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle